U Zagrebu 27% manje mešanog komunalnog otpada

zg vrecice
zg vrecice

Foto: cistoca.hr

Gradonačelnik Zagreba Tomislav Tomašević saopštio je da prvi podaci pokazuju da je od uvođenja novog modela odvoženja otpada u oktobru, u odnosu na isti mesec prošle godine, u Zagrebu 27% manje mešanog komunalnog otpada koji građani odlažu, a povećalo se razdvajanje otpada po vrstama, prenosi Beta.

Odvojeno je čak 40% više plastike, 36% više biootpada i 9% više papira, rekao je Tomašević novinarima.

Dodao je da provere u porodičnim kućama pokazuju da je vrlo dobro prihvaćen novi model odvoza otpada u posebnim vrećama radi lakšeg sortiranja.

Novi model sakupljanja otpada u centru Zagreba u primeni je od 1. oktobra i izmedju ostalog predvidja odvoz mešanoga komunalnog otpada iz centra grada svaki dan sem nedelje.

Građani mešani komunalni otpad odlažu u plavim “ZG vrećama” ispred svojih ulaza između 20 i 22 sata da bi ih odnelo komunalno preduzeće “Čistoća”. Odlaganje “ZG vreća” van predviđenog vremena podleže kaznama.

Ostale vrste otpada se sakupljaju u posebnim kontejnerima.

Tagovi

Podelite na društvenim mrežama

SRDA preporučuje

baner_gdereciklirati_300

Najnoviji tekstovi

Hvala vam na poverenju. Uspešno ste se prijavili na listu za prijem email biltena.
Došlo je do greške. Molimo vas pokušajte ponovo. Ako se problem nastavi, molimo da nas kontaktirate slanjem email poruke.
baner_ekopravo_300
baner_ekoadresar_300