Na šalterima EPS-a nema više plaćanja računa za struju, samo daju informacije

EPS

Foto: eps.rs

Od danas u EPS-ovim šalter salama više neće moći da se plate računi za struju. Deo blagajni zatvoren je još u novembru, a do petka naplata je bila produžena samo u pet gradova.

U EPS-ovim šalter salama ni u jednom gradu u Srbiji od danas više neće moći da se plate računi za struju.

Još 1. novembra prestalo je da radi 106 blagajni EPS-a, a do 1. februara naplata je bila produžena samo u po jednoj blagajni u Beogradu, Novom Sadu, Nišu, Kragujevcu i Kraljevu, gde ima i najviše korisnika.

Građani će račune za struju moći da plaćaju na šalterima “Pošte”, banaka i drugim šalterima za naplatu. Praktično, ne menja se mnogo, jer šalteri će biti otvoreni ali ne za naplatu.

– Građani će i dalje moći da na našim šalterima dobiju informacije o računu, ugovorima, da potpišu ugovore, podnesu prigovore, reklamacije, kao i da dobiju informacije o dugu – rekao je za RTS Aleksandar Bjeličić, izvršni direktor snabdevanja u EPS-u.

Prema njegovim rečima, broj korisnika aplikacije “Uvid u račun” dostigao je 720.000.

– Građani tu mogu da dobiju informacije o računu, uplatama u prethodne tri godine, potrošnji prethodne tri godine, te da podnesu prigovore i reklamacije i da plate račune preko portala – rekao je Bjeličić.

Izvor: RTS

Tagovi

Podelite na društvenim mrežama

SRDA preporučuje