Donet Pravilnik o načinu skladištenja, pakovanja i obeležavanja opasnog otpada

opsan otpad u prirodi
opasan_otpad

Ministarstvo zaštite životne sredine donelo je novi Pravilnik o načinu skladištenja, pakovanja i obeležavanja opasnog otpada. Stari dokument je važio od 2010. godine.

U novom dokumentu je detaljno propisano kakav treba da bude objekat u kome se skladišti opasan otpad kao i posude za skladištenje.

U poslednjem stavu Člana 10 se navodi “Posle pražnjenja posude u kojoj je bio upakovan opasan otpad, ista se mora oprati”, ali se ne kaže šta sa tom vodom.

Član 12 navodi da Skladištenje tečnog opasnog otpada i opasnog otpada koji sadrži tečnosti, mora se obavljati na način da se u slučaju izlivanja ili rasipanja spreči da opasan otpad iscuri u životnu sredinu ili sistem javnog vodovoda ili kanalizacije.

Takođe, detaljinije se govori o klasifikaciji otpada, kvalifikovanom licu za ovaj otpad, kao i nalepnicama kojima se obeležava ipakovani opasan otpad.

Novina Pravilnika je Član 16:

Skladištenje posebnih tokova otpada (istrošene baterije i akumulatori, otpadna ulja, otpadne gume, otpad od  električnih i elektronskih proizvoda, otpadna vozila, ambalažni otpad, otpadne fluorescentne cevi koje sadrže živu, otpad iz proizvodnje titan dioksida, farmaceutski i medicinski otpad, PCB i PCB otpad, otpad od azbesta, POPS otpad, otpad od građenja i rušenja, otpadni mulj, otpadna živa i živina jedinjenja) vrši se u skladu sa ovim pravilnikom i posebnim propisima.

Ceo Pravilnik o načinu skladištenja, pakovanja i obeležavanja opasnog otpada možete pogledati na linku OVDE.

 

Tagovi

Podelite na društvenim mrežama

SRDA preporučuje

baner_gdereciklirati_300

Najnoviji tekstovi

Hvala vam na poverenju. Uspešno ste se prijavili na listu za prijem email biltena.
Došlo je do greške. Molimo vas pokušajte ponovo. Ako se problem nastavi, molimo da nas kontaktirate slanjem email poruke.
baner_ekopravo_300
baner_ekoadresar_300